Haber

Biden, 2024 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde adaylığını yakında açıklayacağını söyledi

ABD Başkanı Joe Biden, 2024 Başkanlık seçimleri için adaylığını yakında açıklayacağını belirtti.

İrlanda ziyareti sırasında gazetecilere açıklamalarda bulunan Biden, “Ben hesabını zaten yaptım. Yakında açıklayacağım” dedi. terimini kullandı.

Biden, İrlanda gezisinin neler yapılabileceği konusundaki iyimserliğini pekiştirdiğini söyledi. “Planımın yeniden yarışmak olduğunu zaten söyledim.” söz konusu.

Biden, önceki gün internette ABD ordusuna ilişkin askeri bilgileri ifşa ettiği için gözaltına alınan Jack Teixeira ile ilgili bir soruda, bilinmeyen bilgilere nasıl ulaştığının kökenine inmeleri için kendilerine talimat verdiğini söyledi.

Biden, kapatılan belgelerle ilgili soruşturmanın uzun sürmeyeceğini belirtti.

Massachusetts Ulusal Hava Muhafızları’nın istihbarat kanadının bir üyesi olan 21 yaşındaki Teixeira, internette gizli belgeler yayınlamakla suçlanarak dün Boston’da bir yargıç önüne çıkarıldı.

İnternete sızan belgelerde, Rusya ile savaş halinde olan Ukrayna’nın savunmasındaki olası güvenlik açıkları ve ülkede faaliyet gösterdiği iddia edilen İngiltere özel kuvvetlerinin sayısına ilişkin bilgilerin yer aldığı kaydedildi.

Sızıntı ilk olarak kümenin bazı üyeleri bazı evrakları halka açık bir çevrimiçi forumda yayınladıktan sonra ortaya çıktı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu