Haber

Ankara’daki MKE Kapsül Fabrikasında meydana gelen patlamayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Ankara’nın Mamak ilçesindeki Makine ve Kimya Endüstrisi Kurumu’na (MKE) Kapsül Fabrikasında meydana gelen patlamayla ilgili Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın inceleme başlattığı bildirildi.

Ankara’nın Mamak ilçesine bağlı Kayaş ilçesindeki MKE Kapsül Fabrikasında meydana gelen patlamaya ilişkin Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, patlama sonucu 4 personelin yaralandığı, Kazada 4 personelin yaralandığı belirtildi. Hemen Soruşturma Komisyonu toplandı ve bir koordinasyon ekibi oluşturuldu.

Açıklamada, olayla ilgili olarak kendi alanlarında yetkin müfettişlerin görevlendirildiği belirtilirken, Rehberlik Teftiş Kurulu Başkanı, Başkan Yardımcıları ile İş Sağlığı ve Güvenliği Başkan Yardımcılarının da görevlendirildiği kaydedildi. olay yeri ve gerekli incelemeler başlatıldı.

“Gerekli inceleme ve soruşturma kapsamında konuyla ilgili uzman müfettişler görevlendirilmiştir”

Öte yandan patlamayla ilgili sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Bakan Işıkhan, patlamada yaralanan 4 işçiye acil şifalar diledi. Işıkhan, “Soruşturma için koordinasyon ekibi oluşturulmuş olup, gerekli inceleme ve soruşturma kapsamında Bakanlığımıza bağlı uzman müfettişler görevlendirilmiştir.” – ANKARA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu