Haber

Türkiye Güreş Federasyonu acı haberi duyurdu: Enkaz altında kalan 4 güreşçi hayatını kaybetti.

Türkiye Güreş Federasyonu, Kahramanmaraş merkezli ve 10 ili etkileyen depremlerde enkaz altından kurtarılan ve hayatını kaybeden güreşçilerle ilgili açıklama yaptı.

4 Güreşçi Hayatını Kaybetti

Federasyondan yapılan açıklamada, “Yıkım nedeniyle başlatılan arama kurtarma çalışmaları sonucunda enkaz altından kurtarılan oğullarımız Muhammed Gül, Hamza Çelik, Yusuf Eskisarılı, Ömer Faruk Çayır, Sezer Yıldız, Utku Doğan. Kahramanmaraş’ta yaşanan büyük felaketin ardından Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi sporcularının kaldığı binanın, İbrahim Kar ve Mehmet Emin Demir’in sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi.Çocuklarımız Ahmet Taş, Mehmet Eskisarılı, Ali’nin sağlık durumlarının iyi olduğu bilgisini aldık. Gürsoy ve Aslan Ekiz maalesef vefat etmiştir.” ifadeler yer aldı.

MASKENİN ALTINDA KIRMIZILAR VAR

Öte yandan enkaz altında olduğu tespit edilen sporcuların da bulunduğu kaydedilerek, “AFAD yetkililerinin Eray Şimşek, Ozan Datlı ile ilgili yaptığı dinleme çalışmaları sonucunda maalesef olumlu haber alınamadı. , Hasan Sarıtürk ve İbrahim Erdene Çocuklarına inançla ulaşmaya çalışan güreş ailemizin tüm fertlerine şükranlarımızı sunar, grubumuzun ve aziz milletimizin başı sağolsun.” söylendi.

malkara-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu